© AZS UŚ 2019

18 lutego 2020

W sobotni wieczór (15.02.2020) doszło do kolejnej potyczki derbowej. Akademicy z Katowic podejmowali zespół Piasta Gliwice i już przed meczem wiadomo było, że emocji nie zabraknie. Na potwierdzenie tych słów kibice zgromadzeni w szopienickiej hali na nudę nie mogli narzekać. Od początku spotkania do ataku ruszyli gospodarze i po kilku minutach powinni wyjść na prowadzenie. najpierw Adam Jonczyk nie wykorzystał okazji sam na sam z Groszakiem, a chwilę później Jochymek trafił w poprzeczkę. I kiedy wydawało się, że bramka dla gospodarzy to kwestia czasu.....na prowadzenie wyszli Gliwiczanie po uderzeniu Soleckiego.

Chwilę później było już 0:2 po trafieniu Szadurskiego, co zapewne ustawiło pojedynek. Gospodarze nie rezygnowali ale brakowało szczęścia w podbramkowych sytuacjach. Piłka dwukrotnie lądowała jeszcze na poprzeczce bramki gości, a w kilku sytuacjach bramkarz Piasta pokazał swoje doświadczenie. Przed zmianą stron goście zaatakowali jeszcze raz i Bugański zakończył akcję swojej drużyny celnym uderzeniem.

Po przerwie Katowiczanie spróbowali jeszcze raz zaatakować. Kilka razy zakotłowało się w polu karnym gości, ale bramka padła dopiero po atomowym uderzeniu z dystansu Daniela Wojtyny. Futsaliści AZS UŚ chcieli jak najszybciej złapać kontakt z rywalem, ale znów brakowało skuteczności. Piast z kolei przeczekał akademików i za sprawą Soleckiego ponownie uciekł na trzy bramki. W 39. minucie kolejna kontra przyjezdnych dała piąte trafienie Gliwiczanom, na listę strzelców wpisał się Romero. Podopiecznych Miłosza Kocota stać było jeszcze tylko na odpowiedź Tomasza Szczurka, którego bramka ustaliła wynik meczu na 2:5.

Generalnie trzeba powiedzieć, że był to wyrównany pojedynek, jednak Piast miał w swoich szeregach Dominika Soleckiego, który robił różnicę i był bezsprzecznie najlepszym zawodnikiem tego spotkania.

Teraz czas na Puchar Polski i wyjazd do Warszawy, a następnie po tygodniowej przerwie akademicy zmierzą się z Rekordem Bielsko Biała.