© AZS UŚ 2019

07 maja 2018

W niedzielny wieczór kibice zgromadzeni w szopienckiej hali mieli okazję po raz kolejny w tym sezonie zobaczyć swoich ulubieńców w zażartym pojedynku, obfitującym w dynamiczną i otwartą grę. Wszakże był to mecz z gatunku „być albo nie być”. Gospodarze szybko objęli prowadzenie. W 4 minucie bramkę strzelił Kamil Musiał, jednak już 6 minut później był remis. Gra zaostrzyła się, czego efektem było 5 fauli akademików i dwie żółte kartki przyjezdnych. Do przerwy wynik nie zmienił się, co zapowiadało jeszcze większe emocje po przerwie. Katowiczanie od początku drugiej części gry zaczęli przeważać, czego efektem była druga bramka Kamila Musiała i trafienie Krzysztofa Salisza. Goście próbowali gonić wynik, wycofując bramkarza, jednak do wyrównania zabrakło czasu. Jedyne na co było stać zawodników z Wieliczki było tylko zdobycie kontaktowego gola a 20 sekund przed końcem meczu. Końcowy rezultat (3:2) powoduje, że znamy już zespoły, które spadną z ekstraklasy. Do Lex Kancelarii Słomniki dołącza drugi małopolski zespół z Wieliczki. Jedyną niewiadomą w grupie spadkowej pozostaje pytanie: „kto zajmie 10. miejsce i zagra w barażu o utrzymanie?”. Wyścig dalej trwa…

Kolejne spotkanie przed własną publicznością katowiczanie rozegrają 19 maja. Przeciwnikiem będzie Pogoń ’04 Szczecin.