© AZS UŚ 2019

19 marca 2018

Ponad dwa miesiące musieli czekać kibice futsalowego AZS UŚ Katowice na mecz swoich ulubieńców we własnej hali. Kolejnym przeciwnikiem akademików będzie obecny wicemistrz Polski oraz wicelider rozgrywek Futsal Ekstraklasy, czyli Gatta Active Zduńska Wola. Tak długa nieobecność katowiczan we własnej hali spowodowana była między innymi przerwą w rozgrywkach, związaną z meczami reprezentacji narodowej w Mistrzostwach Europy. W tym czasie zawodnicy z południa Polski rozegrali trzy wyjazdowe spotkania. Po zaciętym boju w Bielsku-Białej przegrali z miejscowym Rekordem 7:3, lecz wynik nie odzwierciedla pełnego przebiegu spotkania, w którym katowiczanie byli równorzędnym rywalem. Do 33. minuty przegrywali tylko 3:2. W drugą daleką wyprawę katowiczanie wybrali się do Gdańska, aby po raz drugi w tym sezonie zmierzyć się w akademickich derbach ekstraklasy. Po szalonym meczu, pełnym zwrotów akcji, gdańszczanie musieli ponownie przełknąć gorycz porażki ze ślązakami, mimo że prowadzili w tym meczu już 5:1. Mecz zakończony rezultatem 5:6 na niekorzyść gości z pewnością zapisze się na długo w kartach historii polskiego futsalu. Z ostatniego wyjazdu katowiczanie powrócili z cennym jednym punktem, wywalczonym w Białymstoku.

Zespół ze Zduńskiej Woli będzie faworytem tego spotkania, jednak Ślązacy nie raz udowadniali w tym sezonie, że nie są wygodnymi rywalami i chłopcami do bicia, a wymuszone wzmocnienia drużyny tylko to potwierdzają. Szykuje się zatem kolejne pasjonujące widowisko, na które zapraszamy wszystkich sympatyków futsalu.

Mecz zostanie rozegrany w poniedziałek 19.03.2018 r. w szopienickiej hali, a początek zapowiedziano na godzinę 20:00.